Szkolenie jest przeznaczone dla logopedów, neurologopedów pracujących z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi oraz studentów logopedii, neurologopedii. Szkolenie buduje kompetencje uczestników w zakresie rozpoznawania dysfunkcji mięśniowych i stymulacji biernej kompleksu ustno- twarzowego.

Program:
1. Stymulacja a masaż. Funkcja, jako punkt odniesienia w terapii.
2. Budowa i działanie układu mięśniowego aparatu ustno-twarzowego.
3. Układ oddechowy, mechanika oddychania i bierna stymulacja oddechowa.
4. Propriocepcja, mechanizm zaburzeń i normalizacja (regulacja) czucia głębokiego.
5. Diagnoza uwarunkowań i ocena grup mięśniowych (funkcjonalna, struktury i kompensacji w zaburzonym obszarze)
6. Algorytm postępowania w przypadku określonych dysfunkcji mięśniowych i trudności, m.in. obniżone, podwyższone (wzmożone) napięcie, asymetria funkcjonalna.
7. Stymulacja poszczególnych sfer z uwzględnieniem technik i rodzaju zaburzeń.

 

Możliwość uczestniczenia w dodatkowym module wędzidełkowym w niedzielę po południu.
Zgłoszenie na moduł wędzidełkowy można dokonać równocześnie ze zgłoszeniem na szkolenie.

 

Termin:
7.10.2023r. – godz. 10.00-16.00 (sobota)
8.10.2023r. – godz. 10.00 – 15.00 (niedziela)

Cena szkolenia: 950 zł

Więcej informacji pod nr tel. 532 457 194
email: szkolenia@centrum-promyczek.pl

Prowadząca:
Małgorzata Gawryl – oligofrenopedagog, neurologopeda, terapeuta wczesnej interwencji logopedycznej, certyfikowany terapeuta metod Castillo Morales, terapeuta Integracji Sensorycznej, terapeuta karmienia, terapeuta ręki, neuroterapeuta, terapeuta Empathy Dolls.
Wieloletni praktyk zdobywający doświadczenie w placówkach zajmujących się terapią dzieci z zespołami genetycznymi i wadami wrodzonymi, młodzieży i dorosłych po udarach, urazach czaszkowo – mózgowych i w innych, ciężkich stanach neurologicznych.
Swoje zainteresowania nabywaniem, rozwijaniem i odzyskiwaniem funkcji w obszarze ustno – twarzowym pogłębia na licznych szkoleniach i podczas ścisłej współpracy z fizjoterapeutami. W praktyce logopedycznej bazuje na wielu metodach i technikach stymulowania strefy orofacjalnej.
Zdobywając kwalifikacje oraz umiejętności i gromadząc niezbędną wiedzę wykorzystuje je w pracy terapeutycznej, jako właściciel Centrum Terapii Neurologopedycznej „LOGORO”. Swoją wiedzą i doświadczeniami dzieli się podczas spotkań, warsztatów i konsultacji dla rodziców, nauczycieli i specjalistów.

Formularz rejestracyjnyTUTAJ

UWAGA!! ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!