Elektrostymulacja podniebienia – działanie:

Dzięki elektrostymulacji podniebienia następuje:

– poprawa ukrwienia okolicy operowanej
– wzrost pobudzenia tkanek
– przyspieszenie gojenia
– resorpcja obrzęków
– działanie przeciwbólowe
– działanie przeciwzapalne
– poprawa elastyczności
– zapobieganie powstawaniu bliznowców

 Dla kogo?

Elektrostymulacja podniebienia polecana jest wszystkim osobom po przebytej operacji w obrębie jamy ustnej, w szczególności po zabiegach rozszczepów podniebienia, jako uzupełnienie leczenia logopedycznego i ortodontycznego. Może być stosowana u osób w każdym wieku, dzięki możliwości dostosowania parametrów prądu (natężenia, częstotliwości, kształtu impulsów, czasu zabiegu).

Zabiegi elektrostymulacji podniebienia stosujemy z powodzeniem od 2013 roku, jako wspomożenie terapii dzieci po zabiegach operacyjnych rozszczepu podniebienia.

 Na czym polega elektrostymulacja podniebienia ?

Zabieg elektrostymulacji wykonywany jest dwoma elektrodami. Jedną z nich fizjoterapeuta umieszcza na karku lub łopatce pacjenta, drugą stanowi specjalna końcówka dostosowana kształtem do budowy anatomicznej jamy ustnej, którą dotyka się poszczególnych punktów podniebienia. Zabieg elektrostymulacji trwa około 15 minut, jest bezbolesny. W trakcie zabiegu pacjent odczuwa jedynie przyjemne mrowienie. Najwyższą skuteczność osiąga się poddając serii 10 zabiegów, 4-5 razy w tygodniu.