Project Description

Trening Biofeedback jest przeznaczony dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

Odbywa się on przez interaktywną współpracę pomiędzy pacjentem podłączonym do elektrod, a terapeutą pracującym przy komputerze. Osoba uczestnicząca w terapii, musi świadomie reagować na zadania stawiane przez prowadzącego zajęcia. Terapia jest dobrym i przyjemnym wsparciem do codziennego funkcjonowania. Dzieci mogą wybierać różne formy prezentacji sygnału np. gra lub animacja. Dodatkowo dorośli korzystają z profesjonalnych wykresów, wizualizacji. Zarówno dorośli jak i dzieci mogą brać udział w treningu słuchowym i relaksacyjnym.

Zastosowanie Biofeedback
Biofeedback ma bardzo szerokie zastosowanie, zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Trening jest stosowany nie tylko w praktyce klinicznej (ADHD, ADD, dysleksja, zaburzenia lękowe) ale służy także jako metoda treningowa dla osób zdrowych w celu poprawy funkcjonowania umysłu. Dotyczy to m.in. sportowców, menedżerów, studentów przed egzaminami, nauczycieli, osób pracujących fizycznie lub umysłowo, a także wszystkich tych którzy czują potrzebę relaksacji oraz poprawy koncentracji uwagi.

Wykorzystanie treningów Biofeedback
– treningach oddechu, nauce technik relaksacji
– terapii stresu
– problemy z planowaniem i skupieniem
– terapii zaburzeń emocjonalnych (lęki, depresja, agresja czy labilność emocjonalna)
– zaburzeniach pamięci i koncentracji
– treningach dla osób zdrowych, których praca wymaga skupienia, szybkich i prawidłowych decyzji lub gdy powoduje długotrwały stres

Wskazania do treningu Biofeedback u dzieci:
– zaburzenia pamięci i koncentracji uwagi
– poprawa szybkości uczenia się
– nadpobudliwość psychoruchowa (ADHD)
– problemy szkolne, dysleksja, dysortografia
– trema, reakcje stresowe, agresja
– chęć poprawy wyników w dziedzinach wymagających koncentracji

Ile trwa trening Biofeedback?
Czas trwania terapii ustala się stosownie do wieku pacjenta i istotności problemu. Treningi można podzielić na krótkoterminowe (10–20 sesji)  i długoterminowe (30-50 sesji). Spotkania odbywają się co najmniej raz w tygodniu.