Project Description
Fizjoterapia uroginekologiczna zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem wszelkich dysfunkcji mięśni dna miednicy, a także całego układu mięśniowo – powięziowego, wraz ze strukturami podtrzymującymi narządy jamy brzucha. Uważana jest również za jeden ze sposobów na nieinwazyjne wspomaganie pacjentek w okresie ciąży, w czasie adaptacji ciała i sylwetki do tego stanu oraz eliminację dolegliwości powiązanych z nim. W okresie poporodowym natomiast jest metodą wsparcia tkanek całego ciała, obciążonych po 9 miesiącach ciąży.
Na dysfunkcje dna miednicy i jamy brzusznej cierpią kobiety niezależnie od wieku, a problem bywa na tyle złożony, iż wynika zaangażowania interdyscyplinarnego zespołu medycznego. Należy natomiast pamiętać, że nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć rehabilitację, ale też nigdy nie jest na to za wcześnie. Dlatego tak ważne jest niebagatelizowanie zauważenia na bieliźnie kilku kropli moczu.
Dlatego jeśli masz problem z:
- nietrzymanie moczu, gazu, stolca
- zaburzenia statyki narządu rodnego, obniżenie narządów
- bóle kręgosłupa, miednicy, stawów obwodowych
- bolesne stosunki, miesiączki
- endometriozę, niepłodność
- DRA – rozejście mięśni prostych brzucha
- rozejście, bóle spojenia łonowego
- blizny – po nacięciu, pęknięciu krocza
Pierwsza wygląda wizyta u fizjoterapeuty uroginekologicznego ma zawsze charakter diagnostyczny, na który składają się wywiad i badanie. Wszystkie kwestie poruszane w gabinecie terapeuty uroginekologicznego służą poznaniu Ciebie i Twojego stylu życia, abyś mogła zakończyć wizytę z konkretnymi wskazówkami, co należy zrobić i zmienić, żeby poczuć się lepiej.
Badanie to z kolei część wizyty, podczas której fizjoterapeutka oceni Twoją postawę i Twój sposób oddychania. Sprawdzi, jak stoisz, jak się kładziesz, jak nosisz dziecko. Jeżeli jesteś po ciąży, oceni również Twoje powłoki brzuszne, ewentualne blizny.
Czego pacjentki zazwyczaj obawiają się najbardziej? Badanie wewnętrzne, czyli przez pochwę. Pamiętaj, że nie zawsze jest ono konieczne i nie musi odbyć się już na pierwszej wizycie. Często jednak jest ono niezbędne do ustalenia przyczyny Twoich problemów i dobrania indywidualnej terapii.
Zapraszamy do rezerwacji terminu pierwszej wizyty, w czasie której otrzymasz wiele cennych wskazówek związanych z Twoimi codziennymi nawykami, a także będziesz mogła zapytać o wszystko, co Cię zastanawia lub niepokoi.
Rejestracja tel.: 730 66 20 12
Koszt każdej wizyty: 120 zł
Zobacz też